Efekty leczenia trudno gojącej się rany w Fizjosquad!

Pan Dariusz trafił do naszego gabinetu z problemem trudno gojącej się rany jako powikłanie po ciężkiej chorobie. Celem terapii było uniknięcie amputacji oraz zagojenie się tkanki aby móc zakwalifikować się do przeszczepu. Po 35 zabiegach efekty były zdumiewające. Udało nam się uniknąć dalszej amputacji a proces gojenia pozwolił na przeszczep. Poniżej zapraszamy do przeczytania relacji Pana Darka oraz obejrzenia zdjęć postępu gojenia.

W czerwcu tego roku (2018) zachorowałem na ciężką inwazyjną chorobę meningokokową, która rozwinęła się we wstrząs septyczny. Jednym z efektów sepsy było bardzo duże niedokrwienie kończyn, które pozostawiło następstwa w postaci ich martwicy.  We wrześniu amputowano mi lewą nogę w podudziu, prawą na poziomie śródstopia oraz paliczki dwóch palców dłoni i kciuka. Na pozostałej części prawej stopy pozostała bardzo rozległa rana, wynikająca z usunięcia sięgającej kości martwicy oraz fragmenty samej martwicy na pięcie.

Z powodu niegojącej się rany i pozostałej martwicy zaczęła mi grozić druga amputacja na poziomie podudzia.  Chirurg urazowy zalecił mi wtedy sesje terapii tlenowej,które miały wspomóc gojenie i przygotować stopę do przeszczepu tkanki.

Sesje tlenoterapii rozpocząłem pod koniec października. Efekty zabiegów zaczęły być widoczne po około 10 sesjach. Rana, która wcześniej nie chciała się goić, zaczęła przysychac, płytsze ubytki zaczęły się zasklepiać. Po około 20 zabiegach rany sięgajace kości wyschły i pokryły się strupami, a martwica na pięcie również zamieniła się w strup.

Zakończyłem terapię w komorze po 35 zabiegach, gdy lekarz orzekł, że stopa zagoiła się na tyle,  że kwalifikuje się do wykonania przeszczepu.

Dodatkowym efektem sesji w komorze hiperbarycznej było to, że zaczęły odrastać paznokcie usunięte lub uszkodzone w wyniku martwicy.

Po operacji przeszczepu tkanki mam zamiar kontynuować zabiegi, by przyspieszyć gojenie.

Czekamy na powrót Pana Darka do naszego gabinetu. Razem poradzimy sobie z każdym problemem.

Do zobaczenia!

15.10.2018 – przed rozpoczęciem zabiegów, 1,5 miesiąca po usunięciu przodostopia i martwicy. Zakreślony jest obszar objęty pozostałą martwicą
06.11.2018 – po około 10 zabiegach
26.11.2018 – po około 20 zabiegach
12.12.2018 – po około 30 zabiegach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o