Wesoła Maja i jej niesamowite postępy po dwumiesięcznej terapii!

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam Maję i jej niezwykłą przygodę z tlenoterapią hiperbaryczną, która rozpoczęła się dokładnie 2 miesiące temu. Maja jest 3 letnią dziewczynką, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Maja w komorze hiperbarycznej

 

Od początku swojego istnienia lekarze nie dawali Mai szans, że w przyszłości dziewczynka będzie w stanie samodzielnie funkcjonować, a o samodzielnym staniu czy chodzeniu nie było nawet mowy. Dzięki ogromnej sile i determinacji rodziców obecnie ta rozkoszna mała dziewczynka jest w stanie w niesamowicie szybkim tempie samodzielnie przemieszczać się z miejsca na miejsce, natomiast przy asekuracji osoby dorosłej próbuje już chodzić.

Rodzice dalej walcząc o zdrowie swojej córeczki zdecydowali się na pełen cykl 40 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Efekty okazały się zdumiewające!

 

W momencie, kiedy Maja pierwszy raz pojawiła się w naszym gabinecie wiedzieliśmy, że będą to niezapomniane dla nas chwile. Maja jest przecudowną dziewczynką, która ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Codziennie, kiedy przychodziła na zabiegi witała nas swoim przepięknym, dużym i szczerym uśmiechem. Bardzo cieszy nas fakt, że Majeczka bardzo szybko zaadaptowała się do nowego miejsca i zabiegów, które na początku nie należały do jej ulubionych, ogromną rolę odegrała tu mama Marta, która rewelacyjnie radziła sobie z Majką, nieustannie walcząc z założeniem nielubianej maseczki.

Maja i maseczka

Z dnia na dzień było coraz lepiej, Pani Marta codziennie wymyślała nowe zabawy, zabierała przeróżne zabawki które w danej chwili były dla niej najbardziej atrakcyjne. Maja jest małym wulkanem energii dlatego świetnym rozwiązaniem okazało się śpiewanie piosenek przez mamę które sprawiały, że dziewczynka wydawała się być bardziej spokojna, skupiona i wyciszona. To ogromne szczęście mieć takiego rodzica, który dba i troszczy się o swoją małą pociechę!

 

 

 

Oto cała relacja mamy Mai po serii 40 zabiegów HBOT

 

Terapię w komorze hiperbarycznej zasugerowała nam neurolog, która prowadzi Maję od urodzenia. Na początku byłam do niej dość sceptycznie nastawiona, ale próbujemy wszystkich sposobów, które mogą pomóc w rozwoju naszej córki. 

Pierwsza wizyta w komorze nie bardzo podobała się Mai (źle znosiła zmianę ciśnienia), ale z pomocą przyszła nam Pani Marlena (osoba niezwykle ciepła i z ogromnym sercem). Rozbawiała córkę i odwracała uwagę od przykrych dla dziecka doznań. Kolejne dni wyglądały dużo lepiej, a Maja zadowolona kończyła każdy zabieg. 

Po 40 zabiegach w komorze hiperbarycznej poprawiła się lokomocja córki. Maja samodzielnie stoi w basenie, jak również trzymając się jedną ręką np. stolika, wstaje w łóżeczku, sama odpycha się na jeździku. Córka stała się bardziej bystra, szybciej wykonuje polecenia, łatwiej koncentruje się na wykonywanym zadaniu. Pojawiły się nowe umiejętności związane z motoryką małą. Ruchy są bardziej precyzyjne, córka próbuje układać puzzle, dopasowywać brakujące elementy układanki – figury geometryczne. 

Komora korzystnie wpłynęła na Maję. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów i liczymy, że w najbliższej przyszłości córka jeszcze nas czymś zaskoczy.”

Maja i prezent

Nas również cieszą tak wspaniałe efekty terapii jakie osiągnęła Maja, oczywiście czekamy na jeszcze więcej! Jak wiadomo kolejne efekty mogą pojawić się u pacjentów nawet do 6 miesięcy od zakończenia terapii, tak więc mocno trzymamy za Ciebie kciuki Maju! 😊

 

Dziękujemy za wspólnie, tak wspaniale spędzony czas.

 

Powodzenia i do zobaczenia!

Zespół fizjoterapeutów FIZJOSQUAD

 

Telefon informacyjny Tlenoterapia Hiperbaryczna – 791 895 839.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o