Wielka przemiana Filipka po zabiegach tlenoterapii hiperbarycznej!

Filip tlenoterapia hiperbarycznaPamiętacie tego uroczego chłopczyka?

Nareszcie z ogromną radością chcielibyśmy przedstawić Wam jak tlenoterapia wpłynęła na jakość życia naszego dzielnego bohatera- Filipka.

Filip urodził się w 31 tygodniu ciąży, miał wylew IV stopnia i niestety w kolejnym etapie stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce. Obecnie chłopiec ma 5 lat i ma problemy z mową.

Pomimo swoich barier z porozumiewaniem się, Fifi jest bardzo uśmiechniętym i towarzyskim chłopcem, który uwielbia kontakt z ludźmi. Widząc nową osobę Filipek wręcz kipi radością z nowego spotkania, również promienieje szczęściem, kiedy jest w centrum zainteresowania. Podobnie było kiedy chłopiec pierwszy raz pojawił się u nas w gabinecie, jego zadowolenie nie miało końca. Kiedy jego oczom ukazała się komora hiperbaryczna szybko skojarzył ją z ćwiczeniami podczas rehabilitacji które zresztą bardzo lubił, i wykrzykując głośno „do wałka!” próbował wejść do środka. Jak wiadomo początki bywają trudne, Filipkowi również nie podobało się w komorze w momencie zmiany ciśnienia. Jednak po kilku zabiegach zdecydowania przestało mu to przeszkadzać. Zabierał ze sobą swój ulubiony niebieski samochodzik, koparę i od razu razem z mamą zadowolony szedł spać.

Codziennie obserwowałyśmy razem z mamą Moniką jak Filip pochłania każde jedno słowo które usłyszał, uśmiechając się powtarzał je kilkakrotnie jakby zaczynał rozumieć ich sens, później zaczynał układać zdania, niektóre z nich były tak zabawne, że na naszych twarzach od razu pojawiał się uśmiech. Filipek jest niesamowicie inteligentnym i zdolnych chłopcem, który nie jednokrotnie nas jeszcze zaskoczy.

 

Efekty po 20 zabiegach HBOT zaobserwowane przez mamę Filipka:

Efekty tlenoterapii Filip

„Pierwsze zabiegi były dla Filipa nieprzyjemne, niedobrze nosił wzrost ciśnienia (płakał i mówił że bolą uszy), jednak szybko się przyzwyczaił. Obecnie chętnie wchodzi do komory i ucina sobie drzemkę. Znacznie poprawiła się mowa, zaczął powtarzać więcej słów, sam nazywa nowe rzeczy, wtrąca się do rozmowy, buduje coraz więcej nowych, krótkich zdań. Zaskakuje nas codziennie, odnoszę wrażenie , jakby znał te słowa wcześniej, tylko nie umiał ich powiedzieć. Zwiększyła się tez aktywność fizyczna, jest bardziej energiczny. Chętnie i dużo chodzi prowadzany lub sam przy balkoniku. Wcześniej  trzeba było go zmuszać. Zrobił się bardziej spostrzegawczy i bystry.”

 

Efekty po 40 zabiegach HBOT zaobserwowane przez mamę Filipka:

Efekty tlenoterapii Filip

„Największe efekty obserwujemy w zakresie mowy, która rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawia się bardzo dużo nowych słów, a co za tym idzie coraz więcej zdań. Zaczął mówić o sobie w osobie trzeciej, do tej pory mówił Fifi, teraz mówi o sobie ja. Nauczył się liczyć do pięciu po angielsku. Jest bardzo społeczny, spontanicznie wita się z żegna z innymi osobami. Zrobił się bardzo pomocny, we wszystkim chce pomagać ( myje samochód z tatem, pomaga rozpakowywać zakupy, itd.) Jest też bardziej odważny w  zakresie motoryki dużej. Spontanicznie przejdzie z balkoniku w inne miejsce jeżeli ma się czego przytrzymać, chodzi bokiem wzdłuż samochodu ( wcześniej tego nie robił, bał się ). Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaobserwowanych postępów u syna. Filip idzie od września do przedszkola, myślę że tlenoterapia bardzo mu pomoże w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.”

 

Tak wspaniałe efekty nie tylko cieszą ale również motywują rodziców do dalszego działania, oraz dają szanse dziecku na dalszy rozwój.

Dziękujemy za ten wspaniały uśmiech którym codziennie witał nas Filipek. Jeszcze raz życzymy samych wspaniałych dalszych efektów po tlenoterapii, za które mocno będziemy trzymać kciuki😊

Powodzenia w przedszkolu Filipek i do zobaczenia😊

Zespół Fizjoterapeutów Fizjosquad

 

Telefon informacyjny Tlenoterapia Hiperbaryczna – 791 895 839.

Zapraszamy na naszą stronę www.tlenoterapia-wroclaw.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o